Tým Montessori miniškolky


O děti se starají vždy 2 paní učitelky – Kristýna Vejdovcová, Anna Vondrušková nebo Iva Šavarová (Iva se přidala od září 2016). O jejich kvalitách, vřelém přístupu k dětem, kreativitě a skvělé týmové souhře jsme se přesvědčovali téměř rok a dali bychom za ně, jak se říká, ruku do ohně. O tom, jak fungují v praxi, se můžete samozřejmě přesvědčit i vy, když přijdete do naší školky na náslech – podívat se, jak to u nás chodí.

PAV_0671Ing. Renata Křivánková

  • ředitelka 4medvědi,. z.ú.
  • projektová manažerka Montessori centra 4medvědi
  • lektorka Montessori pracoven pro miminka a batolata, lektorka seminářů pro rodiče Montessori inspirace pro život
  • e-mail: renata@4medvedi.cz

Renata v roce 2008 spoluzakládala Rodinné centrum 4medvědi. Několik let vedla montessori pracovny pro rodiče s dětmi 0 – 18 měsíců a 18 – 3 roky, učila v montessori jeslích a nyní v centru působí převážně jako projektová manažerka, ředitelka a tvůrce dlouhodobých plánů a vizí. Vede semináře pro rodiče Montessori inspirace pro život. Založila blog www.smyslovy-pruzkumnik.cz a pro rodiče napsala e-book “Jak probudit v dětech nezávislost a sebevědomí u nás doma”. Je držitelkou Mezinárodního montessori diplomu AMI 0-3 roky a studuje Mezinárodní montessori výcvik AMS 3-6 let. V roce 2009 absolvovala kurz Respektovat a a být respektován základní i pokračující, v praxi jej využívá každý den se svými dvěma dětmi. Absolvovala semináře Montessori pedagogika v praxi, Transformace montessori učitele, Montessori cestou s dětmi 1,5 až 3 roky, Asistent v montessori MŠ, Dítě a dospělý – Od chaosu k řádu, Řízení montessori škol. Ráda jezdí na kole, lyžuje a tvoří z fimo. Kontakt: renata@4medvedi.cz

“Jak bude vypadat naše společnost za deset dvacet let, nevíme, pouze tušíme, ale přesto se naše děti na ni připravují již dnes. A proto u nás ve školce děti podporujeme, aby porozuměly samy sobě, věděly, co chtějí a co nechtějí, znaly svou hodnotu, měly osahané komunikační a sociální dovednosti a uměly pracovat s informacemi.”

dsc_7678Bc. Kristýna Vejdovcová

Kristýna vystudovala Gymnázium s esteticko-výchovným zaměřením hudebním při Střední pedagogiké škole. Poté pracovala 18 měsíců jako au-pair ve Velké Británii, kde se starala o 3 děti. Po návratu získala bakalářský titul na Univerzitě Pardubice v oboru Jazyková a sociokulturní studia (2004). Od roku 2001 vyučuje anglický jazyk, zejména dospělé studenty. V roce 2007 se stala metodikem výuky a zároveň získala mezinárodní výukový certifikát CELTA vydávaný Univerzitou v Cambridge. V roce 2017 absolvovala mezinárodní kurz AMI Montessori pro děti 0-3roky u Heidi Filippart. V 2016 zakončila studium profesní kvalifikace Chůva pro děti ve věku 1-6 let. V roce 2014 absolvovala certifikovaný kurz Asistentka v předškolní péči a stala se tak jednou z prvních asistentů ve školních zařízeních vůbec. V rámci tohoto kurzu se také zúčastnila speciálního kurzu Efektivní rodičovství. Kristýna ráda vaří, zpívá ve sboru a věnuje se józe a práci na zahradě. Má jednoho syna, který chodí do Montessori školky.

“Jsem ráda u zrodu nových věcí, baví mě vývoj. Není nic krásnějšího, než být přítomen u rodících se osobností a provázet je jejich vývojem. Pokaždé jiné, pokaždé trochu překvapivé, prostě originální – takové jsou dny s dětmi. Vážím si jich a děkuji za ně. A také za to, že děti se mnou chtějí být a přijímají mě takovou, jaká jsem. “

AničkaAnna Vondrušková, DiS.

Vystudovala Střední pedagogickou školu na  Praze 6 a Vyšší odbornou školu pedagogickou ve Svatém Janu pod Skalou. Pracovala 7 let jako učitelka MŠ (5 let ve třídě s křesťanským zaměřením). Vedla turistický oddíl (7 let jako hlavní vedoucí). Volný čas vyplňuje cykloturistikou a kreativními činnostmi (háčkování, pletení z pedigu, patchwork, aranžmá z květin…). Má 3 děti a plno domácích mazlíčků.

 

Copyright © 2016 4medvědi, z.ú.