Montessori tým


PAV_0671Ing. Renata Křivánková

  • ředitelka 4medvědi,. z.ú.
  • projektová manažerka Montessori centra 4medvědi
  • lektorka Montessori pracoven pro miminka a batolata, lektorka seminářů pro rodiče Montessori inspirace pro život
  • e-mail: renata@4medvedi.cz

Renata v roce 2008 spoluzakládala Rodinné centrum 4medvědi. Několik let vedla montessori pracovny pro rodiče s dětmi 0 – 18 měsíců a 18 – 3 roky, učila v montessori jeslích a nyní v centru působí převážně jako projektová manažerka, ředitelka a tvůrce dlouhodobých plánů a vizí. Vede semináře pro rodiče Montessori inspirace pro život. Založila blog www.smyslovy-pruzkumnik.cz a pro rodiče napsala e-book “Jak probudit v dětech nezávislost a sebevědomí u nás doma”. Je držitelkou Mezinárodního montessori diplomu AMI 0-3 roky a studuje Mezinárodní montessori výcvik AMS 3-6 let. V roce 2009 absolvovala kurz Respektovat a a být respektován základní i pokračující, v praxi jej využívá každý den se svými dvěma dětmi. Absolvovala semináře Montessori pedagogika v praxi, Transformace montessori učitele, Montessori cestou s dětmi 1,5 až 3 roky, Asistent v montessori MŠ, Dítě a dospělý – Od chaosu k řádu, Řízení montessori škol. Ráda jezdí na kole, lyžuje a tvoří z fimo. Kontakt: renata@4medvedi.cz.

“Jak bude vypadat naše společnost za deset dvacet let, nevíme, pouze tušíme, ale přesto se naše děti na ni připravují již dnes. A proto u nás ve školce děti podporujeme, aby porozuměly samy sobě, věděly, co chtějí a co nechtějí, znaly svou hodnotu, měly osahané komunikační a sociální dovednosti a uměly pracovat s informacemi.”

Petra Štrougalunnamed

  • Hlavní učitelka v Montessori školce

Vystudovala hotelovou školu. 9 let pracovala jako chůva v rodinách s více dětmi v Americe, Austrálii a Čechách. Je držitelkou Českého národního Montessori diplomu. A velmi se nám líbí její rozzářený a pozitivní přístup k dětem.

“Těším se, že jsem součástí světa, který je láskyplný a dává jasné hranice, kde je na prvním místě porozumění, tolerance, kreativita a vychovává ke svobodě. Moje srdce se raduje, když vidím děti a jejich zářící oči, při objevování světa kolem nás. Montessori přístup nám dává možnost vzpomenout si na věci, které jsme jako dospělí už dávno zapomněli – být tady a teď a užívat si v životě i ty nejobyčejnější věci.”

Michaela Havelková

učitelka v montessori školce

Michaela Nejedlová

učetelka v montessori školce

 

PAV_0644Karla Šponarová

Kájina ve školce pracuje jako provozní a s radostí se stará, aby vše dobře fungovalo:) V minulých letech u nás pracovala na pozici asistentky v Montessori třídě. Vystudovala Sociální a pastorační práce na Karlově Univerzitě. Má tři děti a napsala dvě rodinné kuchařky.

“Pro mě je důležitá důvěra a přijetí sebe a druhých, tedy i dětí jako samostatných bytostí. A samozřejmě téma lásky, z které všichni žijeme.“

Copyright © 2016 4medvědi, z.ú.