Montessori pracovny


  • Chcete se dozvědět více o pedagogice montessori a jaký vliv má na vývoj dítěte?
  • Zajímá vás připravené prostředí, a jak se v něm může vaše dítě rozvíjet?
  • Přijďte k nám na Montessori pracovny, kde si můžete vše osobně vyzkoušet a zkonzultovat vaše dotazy.

 

8 věcí, které děláme i v roce 2018 pro děti, najdete na našem blogu!

 

 

Nové kurzové období právě začíná od 14.2.2018

36 hodin s montessori pedagogikou  

– praktické informace pro vás

– rozvoj pro vaše dítě

 

 

V případě zájmu kontaktujte prosím Petru Štrougal, pracovny@4medvedi.cz.

S dotazy ohledně pracoven a přihláškami je ideální se na nás obracet prostřednictvím emailu. Můžete využít i tel. číslo 774 144 485 v čase 16:00 – 17:00 hod. v pracovní dny, mimo úterý. Pokud hned nereagujeme, rádi vám zavoláme zpět.

Připravili jsme pro vás a vaše děti tzv. připravené prostředí, které je vždy navrženo na míru dětem daného věku. Děti se mohou pohybovat bez omezení (a zásahů dospělého) a spontánně si vybírat aktivity dle své potřeby. Aktivity dětem nevnucujeme, ale nabízíme. A to vždy tak, aby dítě zajímaly a vzbuzovaly jeho přirozenou touhu a soustředění od nejútlejšího věku. Rodiče mají možnost přirozenou formou nakouknout “pod pokličku” práce s dětmi montessori metodou a získávají na doma inspiraci, co děti v daném věku baví a přitahuje.

Lektorka pracovny je vždy připravena individuálně pomoci rodičům, aby porozuměli chování svých dětí. Ukazuje, jak připravit domácí prostředí, aby se dítě rozvíjelo a mohlo stále objevovat svět. Poradí, jak doma nastavit krmení a jídlo, oblékání či usínání, abychom dítěti podali pomocnou ruku s láskou a respektem. Rodiče se často zajímají i o jiná témata z vývojové psychologie, jako je např. separační úzkost, období vzdoru, vývojové krize a vývojové potřeby. Na pracovnách je samozřejmě i prostor pro montessori teorii a vysvětlení pojmů jako jsou „senzitivní období”, “absorbující mysl” nebo “lidské tendence“.

Copyright © 2016 4medvědi, z.ú.