Lektorky a lektoři


 • Bc. Kristýna Vejdovcová

  – hl. učitelka jeslí a lektorka pracovny 1,5-3 roky

Kristýna pracuje u nás v jesličkách od roku 2013 jako montessori průvodce dětí do tří let. Nyní je hlavní učitelka a pod její vřelou péčí máme mnoho spokojených dětí a rodičů. V roce 2017 absolvovala mezinárodní kurz AMI Montessori pro děti 0-3roky u Heidi Filippart. V 2016 zakončila studium profesní kvalifikace Chůva pro děti ve věku 1-6 let. V roce 2014 absolvovala certifikovaný kurz Asistentka v předškolní péči a stala se tak jednou z prvních asistentů ve školních zařízeních vůbec. V rámci tohoto kurzu se také zúčastnila speciálního kurzu Efektivní rodičovství. Kristýna ráda vaří, zpívá ve sboru a věnuje se józe a práci na zahradě. Má jednoho syna, který chodí do Montessori školy.

 • Mgr. Hana Vašková

  – lektorka pracovny 1,5-3 roky

Hanka je již mnoho let v naší školce, již od roku 2009 jako učitelka ve školce či jako lektorka miminkovské či batolecí pracovny dosud. Navštěvovala Montessori kurz pro děti 3 – 6 let u Společnosti montessori, za zásadní považuje také kurz Respektovat a být respektován, kurz Montessori terapie s L. Anderlik a AMI kurz Asistent montessori MŠ.  Absolvovala učitelství na Pedagogické fakultě UK (obor Čj-občanská výchova). Pracovala jako učitelka češtiny pro cizince a laktační poradkyně. Ve 4medvědech pracovala několik let jako asistentka v montessori školce. Hanka má rada jógu, anglickou četbu, Japonsko a klidné chvíle. Má čtyři děti. 

 • Mgr. Magdaléna Matochová

  – lektorka pracovny 6-18 měsíců

Magda je novou zkušenou posilou našeho týmu pracoven. Momentálně je na rodičovské dovolené se svou dcerkou, kterou možná na pracovně také potkáte. Montessori přístup a respektující výchova ji zaujaly natolik, že si udělala kurz montessori pedagogiky pro věk 0 – 3 a tyto principy se snaží uplatňovat i při výchově své dcerky. Vystudovala Pedagogickou fakultu Trnavské univerzity v Trnavě, obor „Predškolská a elementárna pedagogika“. Pracovala v Bratislavě ve státní školce, kde zjistila, že „klasický“ přístup k dětem ji nevyhovuje. Po přestěhování do Prahy nastoupila do ekoškolky Rozárky jako učitelka pro děti ve věku 1,5 – 3 roky.  Následně pracovala v montessori třídě na ZŠ Sdružení jako asistentka a později třídní učitelka. Je držitelkou Českého národního Montessori diplomu pro věk 6-12 let . Od dětství je skautkou, ráda chodí po horách.

 • Mgr. Kateřina Miolane

  – učitelka školky a lektorka pracovny 3-6 let

Katka je druhým rokem montessori průvodkyní u nás ve školce. A nyní se chce věnovat i dalším dětem a rodičům v rámci pracoven. Je držitelkou Českého národního Montessori diplomu pro věk 3-6 let. Vystudovala obor Sociální pedagogika na Karlově univerzitě a nyní studuje Svatojánskou pedagogickou kolej, obor – Předškolní výchova. Tři roky pracovala v Montessori Kouzelných školách na pozici asistent učitele v 1. třídě. Má dvě dcery, které navštěvují montessori školu.

 • Ing. Renata Křivánková

  – garant montessori metody

Renata v roce 2008 spoluzakládala Rodinné centrum 4medvědi. Několik let vedla montessori pracovny pro rodiče s dětmi 0 – 18 měsíců a 18 – 3 roky, učila v montessori jeslích a nyní v centru působí převážně jako projektová manažerka, ředitelka a tvůrce dlouhodobých plánů a vizí. Vede semináře pro rodiče Montessori inspirace pro život. Založila blog www.smyslovy-pruzkumnik.cz a pro rodiče napsala e-book “Jak probudit v dětech nezávislost a sebevědomí u nás doma”. Je držitelkou Mezinárodního montessori diplomu AMI 0-3 roky a studuje Mezinárodní montessori výcvik AMS 3-6 let. V roce 2009 absolvovala kurz Respektovat a a být respektován základní i pokračující, v praxi jej využívá každý den se svými dvěma dětmi. Absolvovala semináře Montessori pedagogika v praxi, Transformace montessori učitele, Montessori cestou s dětmi 1,5 až 3 roky, Asistent v montessori MŠ, Dítě a dospělý – Od chaosu k řádu, Řízení montessori škol. Ráda jezdí na kole, lyžuje a tvoří z fimo.

Copyright © 2016 4medvědi, z.ú.