Lektorky a lektoři


 • Bc. Kristýna Vejdovcová

  – hl. učitelka jeslí a lektorka pracovny 1,5-3 roky

Kristýna pracuje u nás v jesličkách od roku 2013 jako montessori průvodce dětí do tří let. Nyní je hlavní učitelka a pod její vřelou péčí máme mnoho spokojených dětí a rodičů. V roce 2017 absolvovala mezinárodní kurz AMI Montessori pro děti 0-3roky u Heidi Filippart. V 2016 zakončila studium profesní kvalifikace Chůva pro děti ve věku 1-6 let. V roce 2014 absolvovala certifikovaný kurz Asistentka v předškolní péči a stala se tak jednou z prvních asistentů ve školních zařízeních vůbec. V rámci tohoto kurzu se také zúčastnila speciálního kurzu Efektivní rodičovství. Kristýna ráda vaří, zpívá ve sboru a věnuje se józe a práci na zahradě. Má jednoho syna, který chodí do Montessori školy.

 • Ing. Renata Křivánková

  – garant a lektorka montessori pracoven

Renata v roce 2008 spoluzakládala Rodinné centrum 4medvědi. Několik let vedla montessori pracovny pro rodiče s dětmi 0 – 18 měsíců a 18 – 3 roky, učila v montessori jeslích a nyní v centru působí převážně jako projektová manažerka, ředitelka a tvůrce dlouhodobých plánů a vizí. Vede semináře pro rodiče Montessori inspirace pro život. Založila blog www.smyslovy-pruzkumnik.cz a pro rodiče napsala e-book “Jak probudit v dětech nezávislost a sebevědomí u nás doma”. Je držitelkou Mezinárodního montessori diplomu AMI 0-3 roky a studuje Mezinárodní montessori výcvik AMS 3-6 let. V roce 2009 absolvovala kurz Respektovat a a být respektován základní i pokračující, v praxi jej využívá každý den se svými dvěma dětmi. Absolvovala semináře Montessori pedagogika v praxi, Transformace montessori učitele, Montessori cestou s dětmi 1,5 až 3 roky, Asistent v montessori MŠ, Dítě a dospělý – Od chaosu k řádu, Řízení montessori škol. Ráda jezdí na kole, lyžuje a tvoří z fimo.

 • Anna Vondrušková DiS.

  – učitelka montessori jeslí a lektorka pracoven 1,5 – 3 roky

Vystudovala Střední pedagogickou školu na  Praze 6 a Vyšší odbornou školu pedagogickou ve Svatém Janu pod Skalou. Pracovala 7 let jako učitelka MŠ (5 let ve třídě s křesťanským zaměřením). Vedla turistický oddíl (7 let jako hlavní vedoucí). Volný čas vyplňuje cykloturistikou a kreativními činnostmi (háčkování, pletení z pedigu, patchwork, aranžmá z květin…). Má 3 děti a plno domácích mazlíčků.

 • Bc. Karla Šponarová

  – lektorka pracoven s vařením 1,5 – 3 roky

Kájina je lektorka pracovny pro miminka i batolata. V minulých letech u nás pracovala na pozici asistentky v Montessori třídě. Vystudovala Sociální a pastorační práce na Karlově Univerzitě. Nyní je Kájina vedoucí Dětské skupiny a s radostí se stará, aby vše dobře fungovalo:) Je vášnivá kuchařka a sběratelka zajímavých a jednoduchých receptů, autorka dvou rodinných hrníčkových kuchařek Chytrá kuchařka (2006) a Osudová kuchařka (2011). Od roku 2011 úzce spolupracuje s  Montessori centrem 4medvědi, jako učitelka, lektorka a koordinátorka. Je maminkou tří dětí, díky kterým má život pestrý.

Copyright © 2016 4medvědi, z.ú.