Tábory


Letní příměstské tábory 2018

I v roce 2018 nabízíme letní příměstské tábory. Jsou určené nejen dětem z našich školek, ale přístupné i široké veřejnosti. Níže naleznete termíny a témata, pozor, koná se v obou našich školkách – dvě různé adresy.

Začít spolu 4medvědi, Bítovská 5, Praha 4 – poblíž metra Budějovická

 • Pokud máte zájem, napište Petře Glombové, petra@4medvedi.cz
 • Tábory budou probíhat od pondělí do pátku v čase 8:00 – 16:30 hod.

Termín: 23.7. – 27.7.  2018

 • Téma: Po stopách prapředků
 • Tým: s Bárou a Zdenkou a učiteli Začít spolu 4medvědi.
 • Určeno pouze pro starší děti, poslední rok školky a 1. až 2. třída ZŠ. Cena 3 500 Kč, sourozenecká sleva (tento termín není bohužel cenově zvýhodněn, v tomto období nečerpáme dotace a ani se nevztahují na starší děti).

Praha je plná míst, kterými kráčela historie. I děti si dozajista užijí putování po stopách předků prostřednictvím vyprávění a hraní  legend, výletů, bojových her a objevných průzkumných výprav. Kromě bohatého programu v centech aktivit školky děti čeká podrobné prozkoumání Vyšehradu, hledání tajemné Libušiny studánky, stavění slovanského obydlí a výlet do starověkého skanzenu. Zahrajeme si bojovou hru s Bivojem po stopách kance a objevíme léčivé království bylinek Libušiny sestry Tety. Nebude chybět táborová hymna, vytváření kroniky a pokud bělouš nezabloudí, završíme celý týden svatbou Libuše a Přemysla.

Termíny: 6.8. – 10.8. 2018, 13.8. – 17.8. 2018

 • Téma: Týden plný kuchařských a zálesáckých dovedností
 • Tým: s Jardou Střeštíkem a učiteli Začít spolu 4medvědi.
 • Pro děti od 3 let. Cena 2 700 Kč (podpořeno z dotací EU).

Celý týden nás bude provázet vůně nejrůznějších kulinářských dobrot. Společně si připravíme ovocné a zeleninové saláty, pomazánky, upečeme si vlastní pečivo. Naučíme se krájet, řezat, strouhat nejrůznější potraviny. V rámci celého týdne budou ochutnávky známého i neznámého jídla. Děti si vyzkouší rozdíl mezi slanou a sladkou kuchyní. Čeká nás také návštěva restaurace a jejího zázemí. V rámci zálesáckých dovedností si děti vyzkouší přípravu dřeva a ohniště. Naučí se používat zahradní nářadí a jak se starat o záhonky a zahradu. Společně vyrazíme do lesa za poznáním, co vlastně do lesa patří a co ne. Budeme poznávat, objevovat, zkoumat, stavět lesní chýše a hrát spoustu zajímavých a legračních her. Pokud nám počasí dovolí, bude nám k dispozici malý bazén, stan a čeká nás celodenní výlet.

Montessori centrum 4medvědi, Nad Hájem 401/3, Praha 4

 • 6.8. – 10.8.  2018: Výtvarná procházka uměním 20. století s Alicí, Petrou a Monikou
 • 13.8. – 17.8. 2018: Výtvarná procházka uměním 20. století s Alicí, Aničkou Vondruškovou a její dcerou Majdou

Vyzkoušíme si různé výtvarné techniky charakteristické pro vybrané výtvarné směry 20. století. Představíme si jejich hlavní autory a díla a zkusíme malovat a tvořit jako oni. Pět dní se budeme věnovat pěti základním tématům. Proč je kubistická socha tak hranatá? A proč pointilistický obraz tak puntíkovaný? Může vytvořit vylitá barva obraz? A co pomalování vlastního těla, jak to dělají umělci – bodyart. Rozpohybuje proudící vzduch naší sochu – kinetické umění. Může vypadat obraz jako fotografie – hyperrealismus. Naše objevy budeme zaznamenávat do deníků.

 • 20.8. – 24.8. 2018: Malý botanik s  Petrou a Kájinou

Každý den prozkoumáme určitou část rostliny – semena, stonek, listy, květy a plody. Řekneme si, co všechno potřebují rostliny k životu. Na procházkách budeme rozpoznávat druhy stromů a květin. Sestavíme si herbář. Pojedeme na výlet do botanické zahrady, kde nás čeká zajímavé povídání o rostlinách.   S dětmi uvaříme jednoduché pochoutky: čaj z čerstvých květů, děti si k svačině připraví bylinkovou pomazánku, zeleninový salát s naklíčenými semínky, ovocnou zmrzlinu apod.

 • Tábory jsou určeny pro předškolní děti od 4 let.
 • Tábory budou probíhat od pondělí do pátku v čase 8:30 – 16:30 hod.
 • Pokud máte zájem, napište Kájině Šponarové, kajina@4medvedi.cz

………………………………………..

Společné informace, podmínky přihlášení:

 • Minimální kapacita je 10 dětí (aby se tábor uskutečnil) a maximální kapacita je 19 dětí.
 • Program bude obsahovat výlety v blízkém okolí (přeprava MHD), vycházky do lesa, tvořivé dílny, pokusy a vaření, po obědě odpočinek a volná hra na zahradě / v herně (dle počasí).
 • Cena: 2700 Kč/dítě/týden, včetně stravy – dvě svačiny, oběd, pití; výletů a tvořivých dílen.
 • Storno podmínky – odhlášení nutno zaslat písemně na přihlašovací mail. 14 dní a více před začátkem tábora: vracíme 100 % z ceny; do 10 dní: 50 % z ceny; méně než 10 dní: 0 % z ceny.

Už se na tábory těšíme, bude to prima!

Copyright © 2016 4medvědi, z.ú.