Tým Začít spolu


Naše paní učitelky mají svou práci rády, k dětem přistupují s velkou laskavostí i trpělivostí. Provádějí děti od začátku jejich přítomnosti ve školce – od chvil, kdy se učí jíst svačinu, oblékat se, zavazovat boty, správně držet tužku… Až po předškolní přípravu, aby se později ve škole cítily dobře a přirozeně sebejistě.

Ing. Petra Glombová

PAV_0662Projektová manažerka dětské skupiny Začít spolu 4medvědi

  • Řízeni DS, administrativa, komunikace s rodiči, zastupující pečující osoba. Kontakt: petra@4medvedi.cz, mob.: 724 464 329

Petra vystudovala VŠE, fakultu Mezinárodních vztahů. Před rodičovskou dovolenou pracovala 5 let v pojišťovně na pozici team-leaderky v oblasti podpory prodeje. Více než 10 let jezdila jako vedoucí a instruktorka na letní i zimní dětské tábory a starala se tam o ty nejmenší děti. Zajímá se o personalistiku a trendy v oblasti slaďování rodinného a pracovního života. Prošla kurzem a úspěšně složila zkoušku jako “Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky”, která je jednou z možných kvalifikací pro výkon práce v dětské skupině. Absolvovala ukázkové denní kurzy v různých školkách Začít spolu, Řízení Montessori škol s Peterem Davidsonem a AMI kurz pro asistenty v Montessori MŠ. Má ráda hory, dobrou hudbu a literaturu, baví ji rukodělná tvorba a zahradničení. Má dvě děti.

PAV_0685

Barbora Mykisková, Dis.

Očima rodičů: Bára dovede dětem nastavovat hranice, je důsledná. Vždy jim laskavě vysvětlí, co je možné a co ne. Dává jim dostatek prostoru a bezpečí, aby se mohly spontánně projevovat. Milá, laskavá, přirozená autorita, citlivá, empatická. Poutavě vypráví a hraje.

Hlavní učitelka třídy Začít spolu. Barbora absolvovala střední odbornou školu oděvní a po několika letech práce oděvní návrhářky, učila na Dívčí rodinné škole v Odrách odívání a šití. Vystudovala Vyšší odbornou školu pedagogickou ve Svatém Janu pod Skalou. Aktivně se podílela na práci v mateřském centru Balónek a spolu s Ivou Matoškovou založila „minidivadelní“ soubor MaMy. MaMy připravují divadelní představení pro předškolní děti s aktivní spoluúčastí „malých herců“. Barbora pracovala sedm let v mateřské škole s programem Začít spolu, absolvovala několik seminářů a letních škol hlouběji se zabývajících koncepcí a principy Step by step (Začít spolu).

PAV_0700Mgr. Zdeňka Benešová

Očima rodičů: Zdena je něžná, laskavá, otevřená, připravená mluvit s dětmi o tom, co potřebují, dovede jim projevit pochopení, trpělivá. 

Zdeňka vystudovala Speciální pedagogiku na UK v Praze a poté pracovala ve Speciální mateřské škole. Mnoho dalších let si ověřovala své teoretické poznatky v praxi při výchově svých čtyř dětí. Mateřskou dovolenou na čas přerušila zaměstnáním u Hasičského záchranného sboru, ale zjistila, že mezi dětmi je to dobrodružnější, proto se rozhodla znovu vrátit do mateřské školky. V loňském roce absolvovala kurz předškolního vzdělávání Začít spolu organizovaný občanským sdružením Step by Step Česká republika. Zdeňka ráda chodí po lese a jezdí na kole, neodolá dobré knize a silné kávě a baví ji ruční práce, především patchwork. Hraje na klavír, zobcovou flétnu a kytaru.

Jarda_netBc. Jaroslav Střeštík

Očima rodičů: Akční, nápaditý, do školky vnáší hravost a vtip, i přesto má autoritu. Krásně hraje na kytaru a na klavír, děti ho mají rády a užívají si Kutílka.

Jarda má kvalifikaci jako učitel MŠ a funkční studium pro vedoucí pracovníky. Již od střední školy se věnuje práci s dětmi, a to na různých pozicích – jako lektor zájmových aktivit, vedoucí odpoledního klubu pro děti, lektor sportovní školičky, domácí učitel u českých a vietnamských rodin. Byl zaměstnán jako učitel ve školce nebo asistent pedagoga. Dále vedl kroužky v mateřských centrech, jezdil jako programový vedoucí a zástupce hlavní vedoucí na tábory, organizoval hudební a rukodělné zájmové kroužky. Věnuje se nejen hře, ale také vyučuje na několik hudebních nástrojů – kytara, flétna, klavír. Je hrdým otcem malé holčičky a tak si nyní nejvíce užívá pěkných rodinných chvil s manželkou a dcerou, rád pracuje v dílně, na zahradě a chalupaří. Vede kroužek Kutílek.

Copyright © 2016 4medvědi, z.ú.