Tým Začít spolu


Naše paní učitelky mají svou práci rády, k dětem přistupují s velkou laskavostí i trpělivostí. Provádějí děti od začátku jejich přítomnosti ve školce – od chvil, kdy se učí jíst svačinu, oblékat se, zavazovat boty, správně držet tužku… Až po předškolní přípravu, aby se později ve škole cítily dobře a přirozeně sebejistě.

DSC_0742Bc. Jaroslav Střeštík

  • Řízení DS, učitel a lektor, komunikace s rodiči.
  • Kontakt: jarda@4medvedi.cz, mob.: 776 496 700.

Očima rodičů: Akční, nápaditý, do školky vnáší hravost a vtip, i přesto má autoritu. Krásně hraje na kytaru a na klavír, děti ho mají rády a užívají si Kutílka.

Jarda má kvalifikaci jako učitel MŠ a funkční studium pro vedoucí pracovníky. Již od střední školy se věnuje práci s dětmi, a to na různých pozicích – jako lektor zájmových aktivit, vedoucí odpoledního klubu pro děti, lektor sportovní školičky, domácí učitel u českých a vietnamských rodin. Byl zaměstnán jako učitel ve školce nebo asistent pedagoga. Dále vedl kroužky v mateřských centrech, jezdil jako programový vedoucí a zástupce hlavní vedoucí na tábory, organizoval hudební a rukodělné zájmové kroužky. Věnuje se nejen hře, ale také vyučuje na několik hudebních nástrojů – kytara, flétna, klavír. Je hrdým otcem dvou dcer a tak si nyní nejvíce užívá pěkných rodinných chvil. Vede kroužek Kutílek. Je lektorem pro Step by Step ČR, podpora polytechnického vzdělávání.

PAV_0685

Barbora Škáchová, Dis.

Očima rodičů: Bára dovede dětem nastavovat hranice, je důsledná. Vždy jim laskavě vysvětlí, co je možné a co ne. Dává jim dostatek prostoru a bezpečí, aby se mohly spontánně projevovat. Milá, laskavá, přirozená autorita, citlivá, empatická. Poutavě vypráví a hraje.

Barbora absolvovala střední odbornou školu oděvní a po několika letech práce oděvní návrhářky, učila na Dívčí rodinné škole v Odrách odívání a šití. Vystudovala Vyšší odbornou školu pedagogickou ve Svatém Janu pod Skalou. Aktivně se podílela na práci v mateřském centru Balónek a spolu s Ivou Matoškovou založila „minidivadelní“ soubor MaMy. MaMy připravují divadelní představení pro předškolní děti s aktivní spoluúčastí „malých herců“. Barbora pracovala sedm let v mateřské škole s programem Začít spolu, absolvovala několik seminářů a letních škol hlouběji se zabývajících koncepcí a principy Step by step (Začít spolu).

PAV_0700Mgr. Zdeňka Benešová

Očima rodičů: Zdena je něžná, laskavá, otevřená, připravená mluvit s dětmi o tom, co potřebují, dovede jim projevit pochopení, trpělivá. 

Zdeňka vystudovala Speciální pedagogiku na UK v Praze a poté pracovala ve Speciální mateřské škole. Mnoho dalších let si ověřovala své teoretické poznatky v praxi při výchově svých čtyř dětí. Mateřskou dovolenou na čas přerušila zaměstnáním u Hasičského záchranného sboru, ale zjistila, že mezi dětmi je to dobrodružnější, proto se rozhodla znovu vrátit do mateřské školky. V loňském roce absolvovala kurz předškolního vzdělávání Začít spolu organizovaný občanským sdružením Step by Step Česká republika. Zdeňka ráda chodí po lese a jezdí na kole, neodolá dobré knize a silné kávě a baví ji ruční práce, především patchwork. Hraje na klavír, zobcovou flétnu a kytaru.

90D5DA26-F0A7-4DFC-8F49-15EF65ED7C55 (1)Daniela Zierisová

Danča absolvovala osmileté gymnázium v Pardubicích. Nyní je studentkou psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Již několik let se věnuje zájmovým činnostem s dětmi – doučování dětí s poruchou autistického spektra, soukromé hlídání dětí, ježdění na letní stanové a příměstské tábory na postu vedoucí. Odmala se věnuje hudbě, zpívá ve sboru, hraje na kytaru a zobcovou flétnu. Profesní kvalifikaci si doplnila kurzem a zkouškou Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky akreditovanou MŠMT. Danča ráda chodí do přírody, hraje badminton a baví ji experimentovat v kuchyni při vaření a pečení.

 

IMG_3713

PAV_0644

Copyright © 2016 4medvědi, z.ú.